15ti leté ohlédnutí zpět


Již několik měsíců pořádá Škola kreativní fotografie v Praze inspirativní večery s osobnostmi české fotografie a 15.5.2024 byla řada na mě.

Připravit průřez své dosavadní tvorby, který by bavil, inspiroval a zároveň věrným fanouškům přinesl i něco nového, nebyl vůbec lehký úkol.

Když navíc termín tak dlouho připravované přednášky připadne na stejný den, kdy se vyhlašují ceny Praha Fotografická a Czech Nature Photo, za okny panuje krásné letní počasí, pod Karlovým mostem právě probíhají tradiční Navalis, většina vašich nejbližších přátel má jiné povinnosti a ještě hraje národní tým hokejové mistrovství světa, není to pro žádného přednášejícího zrovna povzbuzující souhra okolností - a přesto se ten nádherný sál na Vinohradech dokázal zaplnit.

Moje nejbližší přítelkyně Michaela Marešová dojela na mé vystoupení až z Tábora, má studentka a teď už i dobrá kamarádka Pavla Homolková pro změnu z Pardubic a neuvěřitelná Hana Ilčíková až z dalekého Mikulova. Pod jednou střechou se mi sešli moji nejbližší, mí úžasní kolegové z kanceláře i ze školy, moji přátelé z cestovatelské party, spousta studentů, věrných posluchačů i celá řada nových tváří a nechyběla ani část posádky z mého Holandského workshopu. Mít je všechny v jednom sále pohromadě byl nepopsatelný pocit.

Celý další den mi chodily nádherné ohlasy, povzbuzující slova a můj byt ovládla záplava květin. Tu nejkrásnější kytici mi jako překvapení přímo na místo nechala poslat úžasná Kateřina Janišová, která se nemohla zúčastnit osobně a tímto krásným gestem mě tak podpořila na dálku. Veškerá ta krásná energie, kterou lidé do sálu vnesli si ponesu v srdci ještě dlouho.

Budu se opakovat, ale musím. BUĎTE UPŘÍMNÍ, OPRAVDOVÍ A DĚLEJTE CO MILUJETE, stojí to za to.

PS: Přinést fotografce na přednášku vlastnoručně upečený ještě horký štrůdl je prostě nejvíc!